Oğuz Özdem

Oğuz Özdem


ARANIYOR 9

08 Aralık 2018 - 12:45

                                           

   Değerli okurlarım, yerel seçimlere yaklaşık 110 gün kaldı ama hala pek çok yerde aday belirlemesi yapılmadı. Belli ki tüm partiler ince eleyip sık dokuyarak en uygun adayı belirleme çabasındalar. Bu aslıda taktir edilecek de bir şey çünkü seçimi almak sadece parti işle olmuyor adayın niteliği de önemli.

   Sizlere bu köşede şu ana kadar sekiz aday adayı ile ilgili tanıtıcı bilgilere yer vermiştim. Bunlardan bir kısmı merkez bir kısmı da ilçe belediyeleri aday adayları idi. Bu yazımda ise sizlere meslektaşım, değerli kardeşim AK Parti Kozaklı belediye başkan aday adayı Mustafa Başer’den bahsetmek istiyorum.

   Kendisi ile aynı çatı altında Gazeteciler cemiyetinde birlikte görev yapıyoruz. En uzak ilçemizin birbirinden önemli sorunlarını elinden geldiğince, dili döndüğünce basına aktarmaya, çözüm bulmaya çalışan bir kardeşimiz.

    Kozaklıda Anadolu Ajansının Kozaklı muhabiri ve aynı zamanda Kozaklı Gündem gazetesinin de sahibidir fakat geçmişinde de pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alıp elini taşın altına sokmaktan çekinmeyen bir kardeşimiz.

   Gülşehir Esnaf ve sanatkarlar sanayici ve işadamları derneği kurucu üyeliği ve bir dönem dernek başkanlığı, Gülşehir belediye spor kulübü kurucu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde de bulundu.  

    Her şeyden önce bir meslektaşımızın yönetim kadrolarında yer alarak zaten bildiği sorunların çözümüne yazarak değil bizzat işin başında olarak çözüm bulma çabasını taktirle karşılıyorum. Kozaklı ilçemizin oldukça önemli sorunları ve yapılması gereken yığınla işi var. Tüm dünyada, özellikle ülkemizde termal turizmin son sürat gittiği dönemde Kozaklı gibi bir değeri neden parlatamadığımızı belki de en iyi bilenlerden biridir Mustafa. Çünkü cemiyet bünyesinde bu konuyu defalarca dile getirmişizdir ve esasen çözümü de kolaydır ama sanırım işe sıkı satılmak gerekiyor. Bir diğer sorunsa Kozaklıdaki yeraltı termal sularının meydana getirdiği obruklar(tasmanlar) yani çökmeler.

    Bu konuyla başladığımız sohbete “Bu konu dahil pek çok konuda geliştirdiğim projelerim var, eğer bana görev verilirse ilk yapacağım şeylerden biri tüm eksik konularda bir istişare heyeti kurarak çözüm bekleyen konuları bu heyetle birlikte gerekli dosyaları hazırlayıp ilgili mercilere ileteceğim” dedi. 

    “Ayrıca halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu biliyor ve ilçe halkımızın hepsini sevgi ve muhabbetle kucaklamak istiyorum. Bu söylediğimde inanın çok samimiyim. Bizler hizmet için yola çıkıyoruz, seçildikten sonra herkese hizmet bizim görevimizdir. Ben Kozaklıda ikamet ediyorum, İlkokulumu burada okudum. Görevim nedeniyle başka yerlerde de bulundum ama ilçemden hiç kopmadım ve tüm sorunlarını özellikle gazeteci kimliğim nedeniyle çok iyi biliyorum. Bu nedenle de çözümünde ben de varım dedim.”

     Konuşmamız derinleştikçe vakıf olduğu sorunları ve çözümleri tek tek anlattı bana. Her ilçemizin kendine özgü sorunları ve çözüm bekleyen meseleleri var. Belki Kozaklının hepsinden çok.

    Özellikle söylemek isterim ki konuşmamızın sonunda “Hocam, Kozaklı’da benimle birlikte başka adaya adayı arkadaşlarım da var ve hepsi de birbirinden değerli ve çalışan arkadaşlar.  Hepimiz Kozaklı için yola çıktık ben onlara da başarılar diliyorum. Partimiz kime bu ulvi görevi tevdi ederse hakkıyla yerine getireceğine inanıyorum. Ben 2017 de ilçemin AK Parti ilçe başkanlığına aday oldum ama genel merkez başka bir arkadaşımıza bu görevi verdi inanın hiç rahatsızlık duymadım ve aynı heyecanla yönetimde çalışmaya devam ettim. Bu aday adaylık noktasında da ben daha iyisini yaparım iddiasıyla yola çıktım ama bir başka aday bu görevi alırsa onunla da istediği taktirde Kozaklı için elimden gelen her türlü yardımı da yaparım.” Dedi.

    Mustafa Kardeşimin bana aktardığı duygulardaki samimiyetine yürekten inanıyorum ve kendisine bugün yarın açıklanacak listelerde yer alsın almasın yaşamı boyunca başarı dolu günler diliyorum. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer Köroğlu
    1 yıl önce
    Mustafa başkanı iyi tanırım kendisi idealist ve vizyon sahibi biridir Kozaklı için iyi şeyler yapacağına gönülden inanıyorum Rabbim bahtını açık etsin ne olursa olsun Kozaklı için en hayırlısı olsun selamlar