Oğuz Özdem

Oğuz Özdem


ARANIYOR -3-

12 Kasım 2018 - 05:18

Değerli okurlar sizlere her partiden aday adaylarını tanıtmaya devam ediyorum. Bu yazıdaki konuğum CHP Ürgüp belediye başkan adayı Bekir Ödemiş.

   Bekir Ödemiş’i tanımayanınız hemen hemen yoktur.

Jeoloji Mühendisi, Türkiye Ortadoğu amme idaresinde master eğitimin tamamlayıp Kamu yönetimi uzmanı olmuş, 1998 yılında “yerel yönetim yerinden yönetim büyükşehir belediyesi ve uygulamaları” çalışması kültür bakanlığınca kaynak kitap olarak kabul görüp basılmış, Toronto üniversitesinde İngilizce eğitimi almış, İstanbul İETT’de görev yapmış, Ankara Gölbaşı’nda belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Ankara Yenimahalle belediyesinde Yakacık toplu konut projesinde 1/25.000 lik plan koordinatörü olarak çalışmış, UKOME ve AYKOME’de Gölbaşı belediyesini temsil etti. İlaç ve gıda sektöründe hizmet veren bir holdingde yönetim kademesinde yer aldı. Türk Alman bilimsel araştırmalar vakfı TAVAK’IN kurucu mütevelli heyetinde görev aldı. Erciyes Üniversitesinde Kamu Yönetimi dersi verdi.

      Bunlar benim aklıma gelenler Titr bu kadar uzun olunca muhtemelen eksik kalmıştır, kaldıysa da Bekir Bey affetsin.

      Bunları öncelikle yazmamın nedeni Bekir Ödemiş’in bek raundunun  ne kadar sağlam olduğunu anlatmaktı.

    Öncelikle belediyeciliği çok iyi bilen ve bunu da 1999-2007 tarihleri arasında yaptığı belediye başkanlığı ile tescil etmiş biridir.

    Dönemindeki saysız belediye hizmetleri yanında Kaya kapı projesinin hizmete girmesi, doğalgaz anlaşmasının yapılması, sosyal projeler, turizm hamleleri, uluslar arası festivaller ve çalışmalar yanında Türk Belediyeler birliği ve Anadolu Belediyeler birliği üyeliği, Tarihi Kentler birliği kuruculuğu, Sağlıklı Kentler Birliği kuruculuğu ve başkan yardımcılığı, Bilişim Kentler birliği kuruculuğu, 2004yılındaki Ürgüp Cumhuriyet meydanı projesi ile özendirme ödülü, Pek çok gazete ve kuruluştan başarılı belediye başkanları ödülleri, çevre düzenleme ve yeşil alana katkı dalında yılın belediye başkanı ödülü ve daha onlarca ödül ve başarı belgesi.

Halen aktif olarak CHP’de görev yapmakta.

   Bekir Beyle çok eskiye dayanan bir dostluğumuz olmasına rağmen 2007 yılından bu yana birbirimizden ayrı kalmamızda vefasızlık gösteren tarafın ben oluşumu dahi büyük bir nezaketle ifade etmesi onun beyefendi yanından geliyor.

    Haklıydı çünkü bu süre içerisinde sadece ben değil pek çok seveni onu yalnız bıraktı, oysa o Nevşehir’den Ankara’ya giden siyaseti ne olursa osun yardımına koşan biriydi. Belki de en çok araması gereken kişiler biz gazetecilerdik çünkü başkanlığı döneminde haberden ulaşıma her konuda ne zaman yardım istesek asla geri çevirmemiştir.

    Uzun bir ayrılıktan sonra “ihtiyaç olmasaydı dönmezdim” sözleriyle özetliyor geri dönüş ve adaylık meselesini ve tüm Nevşehir’de adaylığı net olan tek kişi.

    Çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum. 

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • mustafa Bilik
  1 yıl önce
  Oğuz hoam çol güzel anlatmışın fazlası var eksiği yok gerçekden halk adamı yardımlarını esirgemiyen halkla bünleşmiş değerli bir başkanlı dönemi var halkımız bu degerin kıymetini inşallah değerlendirir yazına kalemine tşk sayğılar
 • Mustafa Tsr
  1 yıl önce
  Ürgüp'ü ürgüp yapan belediye başkanlarından biridir. Kazanmasi durumunda kazanan Ürgüp olacaktir. Basarilar dilerim
 • Murat I.
  1 yıl önce
  Harika bir haber. Bekir beyi çok özledik
 • Murat I.
  1 yıl önce
  Harika bir haber. Bekir beyi çok özledik
 • Murat I.
  1 yıl önce
  Harika bir haber. Bekir beyi çok özledik
 • Murat
  1 yıl önce
  Harika bir haber. Bekir beyi çok özledik
 • Murat
  1 yıl önce
  Harika bir haber. Bekir beyi çok özledik