Oğuz Özdem

Oğuz Özdem


ARANIYOR -2-

10 Kasım 2018 - 18:56

   Değerli okurlar bir önceki yazımı okuyanlar bilecektir, seçimlere adıma adım yaklaşırken bu köşede önce aday adaylarını ve daha sonra adayları sizlere her yönüyle tanıtmaya, sohbet ortamlarında “yahu bir adaydan bahsediyorlar ama kimdir nedir, necidir bilmiyoruz” söylemlerine bir nebze olsun katkıda bulunmak amacıyla yola çıktık.

   Benim tanıdıklarım, kısmen bildiklerim ve daha önce hiç tanımadıklarım el hasıl aday adaylarından benim ulaştıklarım ya da bana ulaşanların hepsini burada sizlerle buluşturmak istiyorum.

   İlk görüştüğü kişi uzun yıllardır tanıdığım, tanımaktan mutlu olduğum, dostluğuna, arkadaşlığına ve samimiyetine koşulsuz inandığım MHP’den aday adayı olan sevgili dostum Özden Taşgın.

    Önceleri arkadaş ve dostça görüşmelerimizi bu kez aday ve gazeteci olarak yaptık. Hiçbir adaya duygusal yaklaşmak istemiyorum ki kişiler hakkında objektif olabileyim. Nitekim kendisi ile yaptığım görüşmede tek konu aday adaylığı ve Nevşehir oldu.

   Neden aday adaylığı konusunu çok net açıkladı. “Nevşehir adı bana heyecan veriyor” dedi ve devam etti. “Çocuklar için harika şeyler yapmayı amaçlıyorum, kurumların ve iş merkezlerinin yakınında kreşler, çocuk bakım evleri olmalı, anneler işteyken çocuklarından endişe etmemeli, üniversiteli öğrenciler için yurt sorunu diye bir şey kalmamalı, akademisyenler için lojmanlar olmalı ki bizi tercih eden akademisyen geldiğimde ne yapacağım nerde kalacağım diye düşünmemeli, Nevşehir dışında ve çok önemli noktalardaki Nevşehirlileri yılda bir defa da olsa çağırıp istişare edilmeli, onların düşüncelerine de değer verilmeli, turizm festivalleri önem kazanmalı, yerli ürünleri kaliteli bir şekilde pazarlamalıyız. Yerli ürünleri dünya piyasasına açmak zorundayız, sosyal projelerle halk kültürünü yaşatmalıyız.”

    Özden hocamın bir çırpıda anlattıklarıydı bunlar.

    Bir saatlik söyleşimizde değinmediği Nevşehir sorunu kalmadı desem abartmış olmam.

    Beni yıllardır ona yaklaştıran etmenlerin başında Özden Hoca’nın sempatkliği ve onun yanında insan sevgisi ve ayrımsız herkese verdiği değerdir.

   Ev bulamamış öğrenciler de onun derdidir, karda kışta yiyecek bulamayan hayvanlar da. Sporcular da onun derdidir, patatesini pazarlayamayan köylü de. Şehrin ortalık yerine yapılan anlamsız binalar da onun derdir, trafik sorunu da. Kısaca bu şehirle ilgili her şey onun derdi olmuş.

   İşte bu nedenle aday adayı oldum diyor Özden Hoca.

   Ben bir önceki yazdığım yazıyla bağlamak istiyorum. Benim için aday adayı olan kişinin oralı buralı olmasının hiç ama hiçbir önemi yok. Kendini Nevşehirli hisseden herkes Nevşehirlidir.

    Çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum