Oğuz Özdem

Oğuz Özdem


ARANIYOR-6-

19 Kasım 2018 - 19:56

                     

   Hani “nevi şahsına münhasır” derler ya işte öyle biri değerli dostum Şevki Gedik.

   Neden böyle diyorum, çünkü ne zaman bir etkinlik, ne zaman Nevşehir için bir çalışma, ne zaman insan için bir gayret varsa mutlaka bir kenarında görüsünüz onu.

   Belki çok kişiyi benzer çalışmalar içinde görmek mümkün ama o gizemli haliyle oradadır hep. Belki dış görünüşünden çok da bir şey çıkaramayabilirsiniz ama belleğindeki birikimi ancak onu tanıyınca ve sohbet edince anlayabilirsiniz.

   Onlarca titrini burada sıralamak istemiyorum çünkü kendisi alicenaplığı ile bundan bahsetmemi istemedi ama bir özelliğini söylemeden geçemeyeceğim tanıdığım en iyi teologlardan biri desem abartmış olmam.

   Şevki Bey’in AK Partiden aday adayı olduğunu duyduğumda şaşırdığımı söyleyemem çünkü daha önce de çok kez hem milletvekilliğine hem de belediye başkanlığına aday adayı olmuş bir kişi.

    “Bu memlekete düşüncelerimi, yapacaklarımı ve projelerimi en kapsamlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için yaptırım gücü olan bir mevkide olmam gerekir” diye açıklıyor aday adaylığının nedenini.

    “Peki siz diğerlerinden ayır eden özellikler nedir?” diye sorduğumda ise;

   “Çünkü, insan için yönetim önemli bir olgudur. Çünkü benim için halka hizmet Hakk’a hizmettir, halka tepeden bakan ne oldum delisi bir yönetim anlayışı değil benim anlayışım, benim anlayışım halka hizmeti şeref kabul eden bir anlayıştır. Çünkü benim anlayışım toplumun tamamını kucaklayacak, bağrına basacak bir anlayış. Adaleti baş tacı yapacak bir anlayış, istişareyi öncelikli prensip edinen, israf ve savurganlığı asla tasvip etmeyen, hayali projeler peşinde koşmayan bir anlayıştır benim anlayışım. Kişilerin ve zulmedenlerin değil, memleketin adamı olacağım, Ticaretti canlandıracak projeler üreten, kimseye, hiçbir kuruma ve kuruluşa avuç açmayan, bu şehri geçmişten geleceğe bir köprü olarak gören bir anlayışım var. Şehir sorunlarına vakıf, çözümünü de bilen bir kişiyim. Özetle şehrin dinamiklerini bilen ve bunları harekete geçirecek enerjiye de sahip olduğuma inandığım için sanırım diğerlerinden farklıyım.” Diye anlattı kendini Şevki Bey.

    “Yıllardır gerek bu şehrin yöneticileri ile, gerekse Türkiye’nin yönetim kadrolarında yer alan üst düzey bürokrat ve siyasilerle kurduğum samimi ilişkiler çerçevesinde geliştirdiğim dostluklarımı, yüreğime hissettiğim Nevşehir sevdamla birleştirerek ilime çok yararlı bir belediye başkanı olacağıma yürekten inanıyorum. Pek çok dernekte, STK’da ve çalışma gruplarında görev aldım, Nevşehir için bir şeyler yapacağına, taş üstüne taş koyacağına inandığım her oluşumda yer almaya, elimden geldiğince maddi ya da manevi destek olmaya gayret ediyorum. Şimdi bu birikimlerimi Nevşehir adına Nevşehir Belediye Başkanı olarak yürütmek istiyorum. Eğer önce partim, sonra halkımız bana destek olursa tüm söylediklerimi bir taahhüt olarak kabul edebilir ve sırası geldiğinde de benden hesabını sorabilirsiniz.” Dedi.

  Bu insan ilişkilerinde son derece naif, saygılı ve iyi yürekli dostuma çıktığı yolda başarılar diliyor, yolun açık olsun diyorum.

   

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Murat peksak
  1 yıl önce
  Yolu acik olsun gonul dostu sevki abimizin...rnGercek hizmet ehli insanlara ihtiyacimiz var gercekten.rnKendiside bu boslugu dolduracak hakkini vercek bir insandir.
 • Ahmet Kerimoğlu
  1 yıl önce
  Doğru söze ne gerek durmak yok Nevşehir için çalışmaya devam şimdi vakit Şevki Gedik vakti
 • Kübra Abla
  1 yıl önce
  Halkın adam, halktan biri Şevki Beye yakışır başkanlık.