Oğuz Özdem

Oğuz Özdem


ARANIYOR -4-

14 Kasım 2018 - 12:09

  “ Belediyecilik sadece 5393 sayılı kanun çerçevesinde yönetilen bir kurum değildir. Belediyecilik sosyal bir kurum, yaşayan bir organizma, her an canlı tutulması gereken bir olgudur. Bunu, halihazırdaki merkez, ilçe, belde ya da herhangi bir belediye için söylemiyorum, bu benim belediyeciliğe bakış mantalitemdir.”

   Kendisiyle yaptığım özel röportaja bu sözlerle başlıyor Oğuzhan Köylü.

  “ Nevşehir’de bu döneme kadar belediye başkanlığı yapmış ve ilimizin gelişmesinde bir tuğla, bir kürek harç koymuş herkesten Allah razı olsun ama Nevşehir daha fazlasını hak ediyor. Yürüyen değil koşan bir Nevşehir arzu ediyoruz. Mevcut AK Parti iktidarı bize bu alanda gereken her şeyi sunuyor bize sadece istemek ve yapmak düşüyor. Bunun için de kararlı, üretken, herkesi kucaklayan, sorunları nokta atışıyla tespit edip en kısa zamanda çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Su gibi, kale mahallesi, Karasoku mahallesi gibi yıllardır sürüncemede kalmış konuların artık bitirilmesi, gündemden çıkarılması ve başta Nevşehir olmak üzere, tüm Kapadokya’yı sorunlardan arınmış, dünyaya açılmış bir bölge haline gelmesini istiyoruz.”

   “ İnanın şu an gerek Nevşehir gerekse Kapadokya’mız için alanına uzman pek çok arkadaşımla hazırladığımız yirmi tane projemiz var ve bunları aday olduğumda tek tek açıklayacağım. Göreceksiniz ki bu projelerle Nevşehir, Türkiye’deki pek çok ili geride bırakacak ve her platformda adından söz ettirecektir.” Diyor Oğuzhan Köylü.

   “Nasıl bir belediye başkanı profili çizeceksiniz?” diye sorduğumda ise; “Ben neysem oyum, siz dahil beni tanıyan herkes çok iyi bilir, yapamayacağım bir şeyi vaat etmem. Nevşehir için doğru neyse onu yapmak içinde her platformda mücadelemi yürütürüm. Halka açık, halka bütünleşen, halkın dilek ve isteklerini ön planda tutan, sorunları ve çözümlerini yerinde tespit eden, yerinde çözen, herkesi dinleyen ve kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayan biri olacağım” diyor.   

   Uzun yıllardır tanıdığım, 2009 ve 2011 yıllarında da Belediye başkanı ve Milletvekilliğine aday adayı olarak başvurmuş, siyasetle uzun yıllardır ilişkisi olan, sosyal yönü oldukça güçlü bir insan.

   Öncelikle Oğuzhan Köylü’nün taktir toplayan iki özelliğinden başlamak istiyorum. İlki halen Nevşehir’de kurulmuş oldukça önemli çalışmalar içinde olduğunu bildiğim STAD (Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği)’nde aktif olarak görev yapıyor. Bu konu ile ilgili “Neden böyle bir dernekte olma gereği hissettiniz?” soruma ise. “ Hocam, siz de iyi biliyorsunuz ki, memleket meseleleri bizim toplumumuzda sadece konuşulur. Ben artık sorunların, çözüm bekleyen işlerin, ev sohbetlerinde, kahve masalarında yada bağ evlerinde konuşulmasını değil, kesin çözüm bulunması için doğru adımların atılarak birinci elden harekete geçilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bu amaçla yakından tanıdığım ve memleketimiz için değil, elini başını taşın altına koyacak elli arkadaşımla bu derneği kurarak çalışmalara başladık ve daha ilk günden semeresini de almaya başladık. Projeler hazırlıyoruz, sorunları masaya yatırarak istişarelerde bulunup, çözümlerini de tartışarak bir dosya haline getirip ilgililere ulaştırıyoruz. İşte benim istediğim de bu.” Diyor. 

   İkinci önemli özelliği de çok iyi bir koleksiyoner. 

   Yasal bütün izinlerini alarak memleketimizin tarihi değerlerine sahip çıkıp ve bu konuda belki de bir servet harcayarak tarihi eser koleksiyonu yapıyor. “benim bu konuda tek derdim, memleketimizin yok olup giden, dışarıya kaçırılan, onun bunun elinde heba olan tarihimize sahip çıkmak.” Diyor.

     Biyografisi;

1974 yılında Nevşehir'de doğdu. Nevşehir Lisesi Fen bölümünden mezun oldu. Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden derece ile mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Hukuk bölümünü, her döneminde Yüksek Onur ve Sürekli Başarı derecesi ile  tamamladı.

İş hayatında, Köylüm Turizm Ltd.Şti.'ni, İç Anadolubirlik Gıda Ltd.Şti.’ni ve  Eximport Dış Ticaret ve Lojistik Ltd.Şti.’ni kurdu ve adı geçen,  Köylüm Turizm Ltd.Şti. ile Eximport Dış Ticaret ve Lojistik Ltd.Şti. firmalarında Yönetim Kurulu Başkanlıkları devam etmektedir.

Baltaş - Baltaş Yönetim Becerileri eğitimini, Strata Training & Consulting Yöneticiler için Finans eğitimini, Erciyes Üniversitesi Yabancı Dil programını, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Yer Araştırmaları eğitimini, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Zemin Etüdü eğitimini, TC Kalkınma Bakanlığı Dış Ticaret eğitimini ve AK PARTİ Nevşehir Siyaset Akademisi eğitimini tamamladı.

 Ülke Enerji Kaynakları ve Yeraltı Zenginliklerinin İşlevselliği, Yerel Yönetimlerde Hizmet Sektörü, Türk Turizmindeki Aksaklıklar ve Nedenleri, Uluslararası ilişkilerde Hükümet Politikaları, Uluslararası Ticaret ve Türkiye’nin konumu, Tarihi Türk Mimarisi ve hanlar ile hamamların mimari yapısı, Ülke Adalet sistemimize İslam Hukuku’nun sağlayacağı katkılar, Türkiye'deki Heyelan Bölgeleri ve Heyelana neden olan Zemin Sıvılaşması, İzmit-Körfez Bölgesindeki Deprem Oluş şekilleri ve Fay Hatlarının Tanımlanması, Nevşehir ve Kapadokya Bölgesindeki muhtelif yapıların Zemin hareketleri gibi çeşitli konularda araştırmaları bulunmaktadır.

Öğrencilik döneminde Süleyman Demirel Üniversitesi Öğrenci Derneği Başkanlığı, sonrasında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Nevşehir İl Başkanlığı, Nevşehir İnsan Hakları Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Nevşehir Gündem Gazetesi Köşe Yazarlığı, Lisanslı Bocce Sporculuğu yaptı.

TOBB Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Üyeliği, STAD Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği Kurucu ve Meclis Üyeliği, Enderun Eğitim Vakfı Üyeliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Korunması gerekli Kültür ve Tabiat  Varlıkları Koleksiyonerliği faaliyetleri ise devam etmektedir.

Siyasi hayatında ise, AK PARTİ Nevşehir İl Gençlik Kolları Kurucu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı, AK PARTİ Nevşehir Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve AK PARTİ Nevşehir Merkez İlçe Yürütme Kurulu Dış İlişkiler Başkanlığı, AK PARTİ Nevşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığı ve AK PARTİ Nevşehir Milletvekili Aday Adaylığı görevlerinde bulundu.

İyi derecede İngilizce, orta derecede İspanyolca ve Arapça bilen Oğuzhan KÖYLÜ, evli ve iki çocuk babasıdır.    

    Şu an AK Parti Nevşehir Belediye başkanı aday adayı olan Oğuzhan Köylü’ye çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • M evdirir
    1 yıl önce
    Çıktığın bu kutlu yolda bahtın ve yolun açık olsun rabbim yar ve yardımcın olsun