Erdal Kesici

Erdal Kesici

Nevşehir'de Neler Oluyor ?

REKLAM KOKAN HAREKETLER

09 Kasım 2018 - 21:22

9 Kasım 2018 günü Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Büyükburunağıl'da Köy Konağı Hizmete Açılışı törenlerle yapıldı Açılş ve kurdele kesildi  kurdele kesme törenine Nevşehir  Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş Benli , Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, AK Parti Hacıbektaş İlçe Başkanı Yusuf Koçak ve Büyükburunağıl Köyü Muhtarı Ahmet Koç ve köylü katıldı.

20 Eylül 2018 Perşembe günü Nevşehir İl Halk Kütüphanesi yerleşkesindeki bir binada açılış yapıldı. Açılış ve kurdele kesme törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cengiz Ekici, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

05 Kasım 2018 pazartesi günü Nevşehir'de "Millet Kıraathanesi", AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katıldığı törenle hizmete açılıyor ve açılışta yine aynı isimler ve aynı konuşmalar. Keşke bu açılanlar Nevşehir Ticaretine ve istihdam yaratacak yerler olsa idi demeden geçemiyoruz.   Fabrika açarsınız, kesersiniz kurdeleyi. Yol açarsınız, köprü açarsınız; tamam. Bu gözler tuvalet açılışında bir Valinin kurdele kestiğini bile gördü de... Yine de şaşırmadı! Neden derseniz burası Nevşehir

Şu kurdele kesme geleneği bize Batı'dan geçti."Kısmeti, bereketi açık olsun" diye kesilir o kurdele.

Yapılan işin kötüsü olur mu diyeceksiniz evet yapılan işin kötüsü olmaz olmazda açılan, açılışı yapılan adı üstünde zaten tekrar söylüyorum nedir bu sizdeki kurdele kesme merakı anlamış değilim. Bu memlekete yapın binlerin çalışacağı bir fabrika işte o zaman kurdelemi kesersiniz kurban mı kesersiniz anlarım.

Elin adamı fabrika açar kurdele keser, katı atık tesisi açar kurdele keser, istirham yaratan yerlerin açılışını yapar kurdele keser bizde ise yatırım yapacak kişilerin ya yolu kesilir yada yada işte.  Sayın yetkililer Nevşehir'e yön veren Ağabeyleriyim eğer bir kurdele kesmek istiyor iseniz Nevşehir'in kaderini değiştirecek şeyler için kurdele kesin gösteriş yapmak için değil. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum