Erdal Kesici

Erdal Kesici

Nevşehir'de Neler Oluyor ?

AK Parti'de Siyaseten Kim Gol Yedi

04 Ekim 2017 - 14:16

Futbolda karambolden gol atmak diye bir söz vardır. Bu terimi azda olsa futbol ile ilgilenenle bilir.

 

Ceza sahasındaki karmaşa sırasında herkes topu son olarak filelerde görür. Top gol olmuştur artık. Kimin atığını ise gece yayınlanan futbol programlarında net olarak anlayabiliyoruz.

 

Bakalım Nevşehir siyasetinde kim kimin kalesine gol atmış, atılan golün kim tarafından atıldığını ne zaman öğreneceğiz. Şu sıralar Bana göre Nevşehir’de karambolden gol atan atana. Kim kime dum duma...

 

Vatandaş gol yiye dursun, Atı alan Üsküdar’ı geçti bile. Nevşehir AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver'in yapılacak Genel kurulda aday olmayacağını açıklaması ile birlikte boşalan il başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu olurken, Genel Merkez'den dört isim Ankara’ya çağırılmıştı AK Parti Genel Merkezi tarafından davet edilen isimler Mustafa Rauf Yanar, Ali Kemikkıran, Edip Avşar ve Mehmet Yalçın olmuştu Genel merkezde yapılan görüşmeden sonra il başkanı olarak seçilen Mustafa Rauf Yanar olarak açıklanınca Nevşehir’de bu isim kimileri tarafından alkışlanarak karşılanırken kimilerini ise şaşkınlık içerisinde bıraktı.

 

Nevşehir AK Parti il Başkanını tartışırken gündeme bomba etkisi yaratan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in istifa edeceği haberi ulusal bir televizyon kanalı tarafından tüm Türkiye’ye servis edildi. İstifa haberin hemen ardından Nevşehir Belediye başkanı Hasan Ünver kendi Twitter hesabından haberi yalanlayarak görevinin başında olduğu açıklamasında bulundu.

 

Tam bir karambol yaşanırken birileri gol attı, birileri gol yedi. Peki kim kimin kalesine gol attı. Bekleyip göreceğiz.

 

Ulusal televizyon kanalı istifası istenen belediye başkanlarının isimlerini sayarken neden ve niçin Nevşehir Belediye Başkanın ismini verdi?

 

Bu bilgiye nereden ulaştı? Yoksa Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver Bey dünyanın en büyük yeraltı şehrini o kanala gezmesine haber yapmasına izin vermedi de o kanalda Hasan Beyden böylemi acısını aldı vs vs yani bu haber nerden ve nasıl çıktı gerçi sayın başkan yapılan istifa haberi ile ilgili gerekli hukuki müracaatlarını yapacağında açıkladı.

 

Bekleyip göreceğiz kazanan kim olacak. Kafamı karıştıran diğer bir konu ise AK Parti il Başkanı yani eski il başkanı Tanrıverdi neden durup dururken aday olmayacağını açıkladı. Metal yorgunluğu var desek daha dün bir bu gün iki.

 

Nevşehir siyaseti tam bir keşmekeş içinde zaten hep öyle olmuştur da nedense kısa sözün özeti birileri birilerine gol attı ama kimin kime gol atığını son düdükten sonra öğreneceğiz. Bu arada önümüzdeki günlerde beli olacak AK Parti merkez ilçe başkanına da şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim. Bu da benim düşüncem Açıkgöz yine yeniden yerinde durur gibi geliyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Huseyin Ö
    2 yıl önce
    Salih açıkgoz gulsehir e belediye baskani olur demedi deme Karapinarli huseyin Ö.