Erdal Kesici

Erdal Kesici

Nevşehir'de Neler Oluyor ?

ADAYLAR SÖZÜM SİZE

28 Ocak 2019 - 04:22

31 Mart Yerel Seçimleri Nevşehir için önemli bir viraj. Ancak sonuçları asla genel seçim sonuçları gibi algılanmasın. Kimse oy sandığında hükümetin dış politikasını ya da ekonomi politikasını belirleyecek adaya oy vermeyecek. Kendi ilçesinin, Beldesinin refahı ve huzuru için çalışacak yerel yöneticileri seçecek. Bu yüzden parti rozetinden ziyade şahısların geçmişi ve karakteri ön planda tuttulacak. Bölgesinde sevilen, sayılan ve güvenilen kişiler daha avantajlı konumda. Özellikle sosyal ilişkilerinde adil olanlar, sandıktan çıkacak muhtemel kişilerdir.

Siyasetle ilgisi olmayan, pazarda alışverişini yapan asıl seçmene. Asıl seçmen diyorum çünkü seçimde belirleyici olan kitle onlar. Akşama kadar siyaset konuşan, onu bunu çekiştiren Kişilerle değil asıl seçimi belirleyici kişilerle sohbet etmeye fikir alışverişi yapmaya devam ediyorum, onlarda bize soruyor mesleğimiz icabı Ne olur Nevşehirde seçimin sonucu diye anlıyorum ki Nevşehirde Sesiz Çoğunluğun Kafası Hala karışık

Nevşehirde oy kullanan on binler var.  Birde seçimi sonuca götüren Binler Sanki bu bin kişi seçimde ana belirleyici gibi ahkam kesseler de, seçimde kimin ne olacağına ya da olamayacağına o sessiz kitle karar verir. Eğer o sessiz kitlenin gönlüne girmezseniz hiçbir şey yapamazsınız.

 

Siyasilere hıssadan hisse.

Bizi tarih boyunca hiçbir düşman alt edememiştir. Hep kendi içimizde ki bölünmelere kurban gittik. Bölündükçe de arkamızda kimse kalmadı. Siz bugün insanları yerli yabancı diye ayırırsanız sizin de arkanızda gün gelir kimse kalmaz. Hele hele kafatasçılığın alasını yapıp bir de yavuz hırsız gibi başkalarını kafatasçılıkla suçlamak.. İnanın bunu kimse yemez. Kendi ekibini sağlam tutmak elbette önemlidir. Ama birilerini ihya edip diğerlerini idare etmek.. Bunu da kimse yemez. Önümüz seçim.. En büyük tehlike bölünmektir. Hele bölünmeye meyilli bir geçmişimiz varsa. Aman dikkat. Bazı hataların telaffisi yok.. Olmayacak da..

YORUMLAR

  • 0 Yorum