Can Taşkın

Can Taşkın

Gazeteci Gözüyle

Nevşehir'de İP Koptu Mu ?

20 Eylül 2018 - 17:00 - Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 17:11

İyi Parti Nevşehir’de, 24 Haziran seçimlerinde ilk seçimleri olmasına göre başarılı mı yoksa başarısız mı bilinmez ama iyi bir oy aldığı aşikar. İYİ Parti aldığı oylar sonrası İTTİFAK ortağı CHP'nin 41 yılık hasretine son vererek Nevşehir’de bir CHP milletvekili çıkmasını sağladı. 

 

İYİ Parti aldığı sonuçlar sonrası iyi bir seçim ve oy aldığı görüşü hakim çünkü 8.000 seviyelerinde oy alması beklenirken 17.000 oy alması bir çok kişiyi şaşırttı. Seçimde 15.000 oy alır dediğim İYİ Parti aldığı oy sonrası 2-3 takım elbise kazandığımı da belirtmek isterim.

 

Ancak İYİ Partililer bu seçimde başarılı olduklarını kabul ediyor. Ancak kabul edilen bu başarısızlığı neden , nasıl olduğunu yada şöyledir diye üstlenen yok. 

 

İl Başkanı Serkan Canpolat, sosyal medya üzerinde paylaşımları bazen erotizim kokan paylaşımlar olsa da bir çok parti içindeki durumu anlatmaya açıklamaya devam ediyor. Ancak haksız yere alındığını düşünüyorum. Sanki onunda arkasında oyun oynanmış.

 

Sosyal medya hesabında da İSTİFA ETTİĞİNİ YENİ GÖREVE GELENLERE BAŞARILAR DİLEDİĞİDE PAYLAŞMIŞTI.

 

Partili partisiz siyasetle ilgilenen her kesimden vatandaş, İyi Parti’nin Nevşehir’deki başarısızlığının temel nedeninin liste hatası olduğunu biliyor. Buna bir de Merkez ilçe başkanı Veli Kopartan’ın seçimlerde hiçbir faaliyete katılmamasını eklediğinizde başarısızlık kaçınılmaz oldu.

 

İYİ Parti Nevşehir seçim çalışmalarında başta basın yolu olmak üzere teşkilatlanarak her kesime inebilseydi ve başta MHP’den gelen imzacılar küsmeseydi toplu bir şekilde koordineli olarak seçim çalışmalarına katılmış olsaydı, seçimi kazanığ 1 milletvekili çıkarması içten bile değildi.

 

MHP eski İl Başkanı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanlığı yapan Göksel Taşçı’da Nevşehir’deki seçim çalışmalarına katılmayarak istifa açıklaması sonrası başta İYİ partililer olmak üzere MHP ve Ülkücü camiadan da hakarete varırcasına sosyal medyada tepkiler aldı.

 

Mevcut durumda ise Taşçı’nın yapmış olduğu açıklama; Siyasette biten bir şahsiyetin son çırpınışları olarak değerlendiriliyor.

 

Açıklamasına MHP’den kopuşundan başlarsak, görev yaptığı bir siyasi partiden, tek kendisinin imza vermesini normal bir şeymiş gibi anlatan Taşçı, dava arkadaşlarını yarı yolda bıraktığının farkında değil. Ya da ‘’MHP’yi bölme projesinin’’ bir parçası olmayı bilerek kabul etmiş olduğunun da farkında değil..

 

Gelelim diğer konulara ; Göksel Taşçı , Nevşehir İYİ Parti İl Teşkilatında kendisine karşı bu kadar lobi faaliyetinin sebebi hakkında bir bilgisi vardır sanırım.

Partisinin hiçbir seçim çalışmasına katılmayan Taşçı, Genel Başkanlarının Nevşehir’e geldiği miting programında en önlerde kendisine yer arıyordu.

 

Nevşehir başta olmak üzere diğer illerde İYİ Parti’ de sular durulacak gibi görünmüyor. İpler kopmuş, istifa eden edene İYİ Parti bu gidişle sol eksene kayacak gibi görünüyor.

 

Ankara başta olmak üzere Nevşehir’deki siyasi yapıları dışarıdan izleyen bir gazeteci olarak, İyi Parti’nin Nevşehir başta olmak üzere bir çok belediyede hatta Gülşehir ilçesindeki İYİ Partili belediye dahil olmak üzere hepsinde hezimete uğrayıp Nevşehir’de tabela partisi olmak yolunda gittiğini aşikardır. Nevşehir’de İYİ Parti Alternatif üretemez ise zamanla tüm siyasi partilerin tabelasından daha çok para harcadıkları tabelası da kalmaz.

 

Kalın Sağlıcakla……

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum