Can Taşkın

Can Taşkın

Gazeteci Gözüyle

Nevşehir AK Parti'de İç Çekişmeler Diğer Partililerce Takdir Ediliyor

05 Eylül 2018 - 17:09 - Güncelleme: 05 Eylül 2018 - 17:32

Öyle her gün yazı yazan bir gazeteci değilim daha iki önce bir yazı yazmıştım. Her gün yazarak sizleri sıkmak istemiyorum. Fakat dün gece geç saatlerde Nevşehir’de Türkiyenin sevilen genç düzgün diksiyonlu Recep Tayyip Erdoğan’ın çok sevdiği bir devlet büyüğümüzle kahve içtik. Kahve içerken konuştuğumuz konular bu yazıyı kaleme almama sebep oldu.

 

AK Parti Nevşehir’de son dönemlerde yaşananları anlamak mümkün değil.  Problemin biri bitiyor, biri başlıyor. 

 

Özelikle sosyal medya üzerinde AK Parti için yazılanlar 27. Dönem Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Hasan Yıldırım’ın yazdıkları artık tehlikeli ve farklı boyutlara gitmeye başladı.

 

Nevşehir AK Parti yönetimi karışık herkes birinin adamı olma yolunda. Parti kendi kendini parçalar duruma geldi…. İlçelere gelirsek durum farklı değil.

 

Özellikle bazı ilçe AK Parti teşkilatında sabah erken kalkan koltuğu kapıyor.  Her türlü entrika ve Bizans oyunları oynanıyor. Kavga, küfür, hakaret ne ararsan var.

 

Nevşehir AK partide işler yolunda gitmiyor. Genelde bu tür olayları CHP de görürdük, fakat gel gör ki artık bunlardan fazlası Nevşehir ve bazı ilçe AK parti teşkilatında görmeye başladık. Nevşehir CHP İl Örgütü artık gerçekten teşkilat ve milletvekili ile ortak çalışmalar yürütüyor. Bu iç çekişme ve kargaşa Nevşehir CHP başta olmak üzere diğer Partilerin Yerel seçimlerde iştahı kapartıyor. Muhalefet partiler eğerki AK PARTİ içinde ve kurumlarda olanları basın ile dile getirirsek BU LAÇKA DÜZEN değişir diye ses etmiyorlar. 

 

Parti içi iktidar kavgaları artık bürokratların bile canını sıkmaya başladı. Düşünsenize biri geliyor ben AK parti İl Başkan yardımcısıyım. Bu kişiyi işe alacaksın veya ben Milletvekilinin adamıyım benden habersiz iş yapma diyecek.

 

Yada benim inşaatlarıma iskan veya ruhsat vereceksin. Yada ben Meclis üyesi olacağım diye el öpenlerimi ararsın. Ne ararsan var bu AK Parti Nevşehir teşkilatlarında.

 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar’ın çok iyi niyetli ve yanındaki iki kişiyle birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyor. Çakal sürüleri ile mücadele etmeye çalışıyorlar. Fakat onları da aşan durumlar var. Bu yalaka takımı öyle çöreklenmişler ki partinin üzerine, rant o kadar çok tatlı gelmiş ki bir türlü gitmiyorlar. Hatta sahte isimli sosyal medya hesapları ile Parti içi ayar veriyorlar. Sonra başkasının üzerine atarak kendileri aklıyorlar. Halbuki Senaryo gereği YÖNETMEN – SENARİST – BAŞ ROL – JÖN hepsi teşkilat içinde sonra atıp tuttukları ile bir yemekte buluşuyorlar…..  Ya anlayın artık bu partide istenmiyorsunuz. Bu partiyi birileri yükseltmeye çalışırken sizin gibi asalak takımı yüzünden bu parti kan kaybediyor. 15 Temmuz gecesi Milletin yaptıklarını unutmayın. Bir an önce sineyi millete dönün yoksa hala tabandan 15.000 oy kaybedildiğini görmezden gelemezsiniz.

 

Düşünebiliyor musunuz partinin il Başkanı var fakat partide hiçbir görevi olmayan bazı yalakalar Milletvekilinin adamı diye resmi dairelerde el üstünde tutuluyor. Bu nasıl bir zihniyettir anlamış değilim.

 

2019 seçimlerine var gücü ile çalışan Bir AK Parti, diğer yandan bütün enerjisini kendi kendilerini parçalamak için harcayan Nevşehir İl ve ilçe teşkilatları. Koltuk hastalığı tedavisi olmayan bir hastalıktır.

 

Kendinize gelin artık. Nevşehir AK Parti il teşkilatında neredeyse bütün yöneticiler birbirleriyle kavgalı. Bunlar iç çekişmenin yanı sıra rekabetin dışında nefret boyutuna ulaşmış durumda.  Yani anlayacağınız gemi su almaya başlamış tamir olmazsa bu gemi burada batar.  Bir an önce İl kongresi yapılmalı. Yani ortaya sandık konulmalı. Ben atadım oldu bitti diye gelirse yapılacak olan yerel seçimlerde Nevşehir ve İlçelerinde AK Parti hüsrana uğrar. 

 

YA İL BAŞKANI MUSTAFA RAUF YANAR'ın, MALATYA İL TEŞKİLATININ YAPTIĞI GİBİ BÜTÜN TEŞKİLATLAR İSTİFA EDİP ÖNÜNÜ AÇIN YADA KENDİNİZ GİBİ BİR İL BAŞKANI BULUN ! Çünkü Mustafa Rauf Yanar bu teşkilata 10 gömlek fazla geliyor. 

 

Not: Buradaki olup biten her şeyden ANKARA’nın net bilgisi var…. Sakın yaptığınız ala vere dala vereler görünmüyor sanmayın !

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ULUBATLI HASAN
    1 yıl önce
    Nevşehir'deki seçmen hiçbir zaman yerel siyasetçiye oy vermedi. Lideri RECEP TAYYİP ERDOĞAN' a oy verdi. Halk yerel yönetimlerde 3 dönemdir sustu yapı***ları sinesine çekti. Bu seçimde sabırın taştığını anlamak gerekiyor. Yerel basından ziyade sosyal platformlardaki paylaşımlar doğru ise ki (DOĞRU) teşkilatlar ve müdavimleri derhal uzaklaştırılmalı, lider endeksli siyasi anlayışa sahip kadrolar getirilmelidir. Bir bürokrat arkadaşımız özel bir sohbette siyasi oyunları ve insanları değerlendirirken " artık siyasetten nefret ettiğim, iğrendiğim kadar hiç bir şeyden nefret etmiyorum, iğrenmiyorum" dedi.Bu Nevşehir siyasisinin ne kadar da düşük ve çıkar ilişkileri ile dolu olduğunun bir belgesidir. Fetönün Nevşehir' i kurumsal olarak hala yönettiğini, kriopto alçakların her kurumda sürü p***olojisi ile hareket ettiğini bilmeyen yok amma, işlem yapanda yok. Özellikle adliye, çevre ve sağlıkta çok aktifler. Allah cc elbet bir gün bizlere de hesap sorma imkanı verecektir.