Can Taşkın

Can Taşkın

Gazeteci Gözüyle

Ne Ayak Bu Rasim Arı ? Okumadan Yorumlamayın :)

16 Eylül 2018 - 16:10 - Güncelleme: 16 Eylül 2018 - 16:22

Belki de bir çok zamanda hayatımda üzüntülü bir hafta idi benim için bu hafta hatta o kadar etkilenmişsim ki kalbimizde atak geçirdim. Şükür sıkıntı yok….. Böyle bir haftada günlerden Cumartesi yani dün akşam evde sakin , rutin bir vakit dinlenerek geçireyim dedim. Sosyal medyada gezdiğim sırada bir mesaj gözüme çarptı.

 

Çay mı içsek ? diyordu mesajda…. Bende hadi içelim der gibi kalktım saat 22:00 gibi giyindim. Çay mı içsek mesajını çeken Rasim Arı’nın sosyal medyasında verdiği o adrese gittim. Gazeteciler genelde davet edilir buluşmak için ama benim huyum kurusun böyle pat diye gittiğim çok şeyler olmuştu. Mesela hastaneleri gece gece gezerim… Bir müfettiş edası ile kurumları girer çıkarım…. Neler oluyor diye

 

İşte öyle olsun diye Ankara’da gurbet hayatında bulunan bürokrat bir şahsiyet olan Rasim Arı kimler ile çay içer ne konuşur ne yapar diye pat diye mekanı bastım adeta……

 

Söyle bir ortama baktım sonra izledim gözlemledim ve o gözlemimi sizler için yazıya döktüm böyle yazılarımı bir çok siyasi ve bürokrat içinde bundan sonra yazacağım. Ben köşe yazılarım ile gazetecilik yapmak istiyorum…. Altında imzam olan yazılar ile sadece kendi düşüncelerimi sizlere aktarayım eğriyi doğruyu yazıp gösterelim diye…… Daha bir çok kişiyi de yazacağım beni de yazacakmısın diyenler evet sizide yazacağım hem de her şeyinizi….

 

Neyse gelelim RASİM ARI’ya

 

O BİZDEN DAHA ÇOK TANINIYOR aslında başlık belki de böyle olmalı RASİM ARI dan bahsediyorum.

 

Gazetecilik ve hayatım boyunca burada doğmuş, büyümüş yetişmiş ve gurbete çıkmış bir Nevşehir'linin bu kadar tanındığını, sevildiğini görmedim. Bu sevgi,saygı,hürmet ne reklâm ile ne para ile ne de hediye ile asla ve imkânsız sağlanamaz.

 

İnsanların çok samimi bulduğu,başarılı gördüğü,bizden birisi dediği isim RASİM ARI. Fotoğraf çekinmek için adeta sıraya giriliyor…. Hepsi de sevgiden, belki de RASİM ARI’nın kimilerine göre sahte olarak değerlendirdiği o içten kucaklamasını özlemiş milleti…..


Yapacak bir şey yok,gönüllere girmiş ADAM,  Nevşehir'liyi arkasına almış, halk, vatandaş istiyor, hatta ısrar ediyor.

 

Şimdiden söylüyorum,anketlerde RASİM ARI ile baş etmek neredeyse imkansız.Tek düşmanı fake hesaplar,ama halk ve camiadan görüştüğümüz değerlendirme yaptığımız kişiler, RASİM ARI ya olan bu tarz dalgacı, alaycı, ötekileştirme politikalarının tam tersi istikamette daha çok sempati kazandırdığını,mazlum bir hâle dönüştüğünü ve daha çok sahiplenildiği duygularını ön plana çıkartıyor.

 

Tavrı ve duruşu belli,mükemmel bir siyasi ve bürokrat çevreye sahip,Nevşehir'in adını tanıtımını bir üst seviyeye çıkarttığı,değer kattığı aşikâr.


Tek dez avantajı şehirde yanında siyasi ve genel değerlendirme de yardımcı olacak isimlere, parti teşkilatı tarafından muazzam bir baskı ile yıldırma politikası ile zarar verilmesi. Gezdiği kişileri,selâm verdiği kişileri adeta askıya alan bir sistem maalesef ki Nevşehir'de mevcut.

 

İlk haberi RASİM ARI’YA ben yazmıştım İTHAL ADAY diye hem de ismini açık açık yazarak o haberden 5-6 ay geçti belki de ama artık RASİM ARI ithâl değil.

 

Nevşehir'in yetiştirdiği kendi evladı. Burada doğup büyüdükten sonra ANKARA da başarılı bir bürokrat olması aksine övünülecek bir durum. Siyasi düşüncesini şehrinde düşünmesi,gayet doğal ve mantıklı.Her ötekileştirme hamlesi,onu bir tık ileriye taşıyor kamuoyunun bilgisine olsun bu sözüm.


Dip not olarak hissettiğim bir şeyden de bahsetmek istiyorum.RASİM ARI’yı binlerce kişi ile parti binasına aday adaylığı için başvuru yapmaya gelir iken görürseniz asla şaşırmayın, Nevşehir'de ki bir çok denge unsuru ARI'yı kurtarıcı olarak görüyor, gençlik ve kadınların hatta çocukların vazgeçilmez adayı pozisyonunda net RASİM ARI var!

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • RAMAZAN ARI
  1 yıl önce
  SAYIN başkanım her daim yanındayız allah'ım yar ve yardımcın olsun SÖZ VERİYORUZ SENİ BAŞKAN YAPACAĞIZ..
 • Gülşah Fazlıoğlu Mengü
  1 yıl önce
  Rasim Arı memleket aşığı bir adam! rnrnMemleketi için bu denli çalışan kişi, RASİM ARI süphesiz Başkan olmalı! rnYürüdüğü bu yol da Allah yar ve yardımcısı olsun..rnDualarımız seninle Rasim Başkan.
 • Ali
  1 yıl önce
  Yapmacık değil doğal Anadolu’mun insanı RASİM ARIrn(İthal degil yani Halis muhlis NEVŞEHİRLİ )
 • Adem tekes
  1 yıl önce
  Adamsin abiii
 • Adem tekeş
  1 yıl önce
  Helal olsun abii
 • Süleyman kürkçü
  1 yıl önce
  Nevşehirin siyasetini yüzünü değiştirecektir rasim arı bu kez olsun memleketimizin evladı görev yapsın
 • Hakan KAYA
  1 yıl önce
  Guzel bir yazi olmus yuregine kalemine saglik... Rasim ARI hakkinda daha soylenecek cok guzel seyler var.Bu kadim sehrin Rasim ARI gibi degerlere ihtiyaci var......
 • Selahattin Arı
  1 yıl önce
  Rasim arı Nevşehir için ikinci ibrahim paşa olup uçuracak inşallah çünkü o tam bir Nevşehir aşığı.
 • Soner
  1 yıl önce
  Yazıları seyrek okunaklı yaz caan kafam.karısıyor
 • 50 akif
  1 yıl önce
  Başkan RASİM ARI .
 • Nevşehirli
  1 yıl önce
  Candır rasim arı rnAdam dır rasim arı
 • Dogan arı
  1 yıl önce
  Tşkrlr abi ağzına sağlık çok güzel kaleme almışsın